Aleksandra Wasiak
1 lipca 2022
12:00
Podsumowanie roku szkolnego 2021/2022
Uroczystości i imprezy szkolne:
- Rok szkolny rozpoczął się w środowy poranek dla uczniów siedmiu klas liceum i dwunastu klas technikum.
- Czternasty października to Święto Edukacji Narodowej. Były kwiaty, uśmiechy i podziękowania dla dyrekcji, nauczycieli i pracowników szkoły. Odbyło się również ślubowanie klas pierwszych.
- Otrzęsiny przygotowane przez Samorząd Uczniowski dostarczyły wiele śmiechu i zabawy. Pierwszaki rywalizowały w różnych konkurencjach: artystycznych i sportowych.
- Uczciliśmy 103-cią rocznicę odzyskania przez Polskę wolności. Artyści naszej szkoły zaprezentowali montaż słowno-muzyczny upamiętniający Wielkich Bohaterów Niepodległości.
- Po raz kolejny uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Uczniowie i nauczyciele 10 listopada o 11:11 w salach lekcyjnych odśpiewali hymn.
- Tegoroczne Święto Patrona Szkoły przypadło na czas nasilonych ograniczeń z racji pandemii. Uczciliśmy naszą Patronkę, Panią Jadwigę Grodzką wykorzystując nowoczesne środki komunikacji. Został nakręcony film poświęcony Patronce i jej idei – umiłowaniu Małej Ojczyzny.
- Podobną formę miało przedstawienie wigilijne. Przygotowana inscenizacja pt. „W drodze na wigilię” została nagrana a potem obejrzana podczas klasowych spotkań wigilijnych.
- Tegoroczni maturzyści tradycyjnie zaczęli odliczać czas do matury na studniówce zorganizowanej w restauracji Tamada w Ozorkowie.
- W tym roku po raz pierwszy w parku miejskim w inicjatywy Pana Dyrektora odbył się „Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tropem Wilczym”.
- Ostatni dzień marca był Dniem Drzwi Otwartych. Uczniowie z ostatnich klas szkół podstawowych z naszej okolicy mogli poznać szkołę od środka, zapoznać się z profilami i zawodami, porozmawiać z nauczycielami i przedstawicielami społeczności uczniowskiej.
- Przed majowym weekendem uczciliśmy święto uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Akademia przypomniała, jakimi ważnymi wartościami są prawa i obowiązki obywatela zapisane w konstytucji.
- Dwudziestego dziewiątego kwietnia po raz ostatni zabrzmiał dzwonek szkolny dla naszych maturzystów. Najlepsi uczniowie, sportowcy i społecznicy otrzymali nagrody i dyplomy.
- Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbyło w ostatni piątek czerwca.
Rozmaitości roku 2021/2022:
- 2021 rok był Rokiem Cypriana Kamila Norwida. W szkole odbył się szkolny etap konkursu „Książka Mówi”.
- Trzy drużyny uczniów w piątkowy, październikowy wieczór zabawiły się w detektywów. W pokoju zagadek w łęczyckiej bibliotece przygotowanym przez pisarza Dariusza Rekosza wszyscy odnaleźli klucz.
- Amatorzy pieszych wędrówek uczestniczyli we wrześniowym rajdzie „Szlakiem Bohaterów Walk nad Bzurą” oraz w rajdzie „Żółty jesienny liść” na trasie Grotniki – Chociszew.
- W październiku uczniowie klas technicznych w zawodach technik informatyk, technik ekonomista, technik fotografii i multimediów odbyli praktyki w Grecji. Wyjazd był zorganizowany w ramach projektu „Rozwój zawodowy na europejskich praktykach”.
- W listopadzie uczniowie klas mundurowych odbyli szkolenie zorganizowane przez 92 Batalion Lekkiej Piechoty z Kutna. Dotyczyło m. in. udzielania pierwszej pomocy i musztry indywidualnej.
- Zamiana szkolnej ławki na fotel w teatrze? Oczywiście. Było poważnie w Teatrze Małym przy Manufakturze na Antygonie i wesoło w Teatrze Powszechnym na komedii Dobra zmiana. Baletową wersję Małego Księcia uczniowie obejrzeli w łódzkim Monopolis.
- Wycieczki krajoznawcze pozwoliły poznać piękne regiony Polski. Grupy młodzieży zwiedziły „Muzeum Archeologiczne i Rezerwat w Krzemionkach” na Ziemi Świętokrzyskiej. Poznały historię Żydów polskich w warszawskim muzeum „Polin”. Obejrzały atrakcje Wielkopolski przemierzając trasę Rogalin – Kórnik – Puszczykowo. Uroki Trójmiasta i Ziemi Kaszubskiej odkryły podczas trzydniowego wyjazdu dofinansowanego z ministerialnego projektu „Poznaj Polskę”.
- Nasza szkoła otrzymała „Brązowy Znak Jakości Szkoły”. Został przyznany w 24 edycji rankingu „Perspektyw”.
- Szkolne Koło „Caritas” liczy ponad 40 –tu członków. Założeniami wspólnoty są przede wszystkim: otwartość na drugiego człowieka oraz niesienie pomocy potrzebującym.
- W ekologiczno-charytatywnej zbiórce plastikowych nakrętek udało się zebrać ponad 140 kg. Akcja została przeprowadzona na potrzeby rehabilitacji naszej absolwentki, Patrycji Gąsiorowicz.
- W XI edycji akcji „Do serca przytul psa” zebraliśmy ponad 500 kg karmy oraz inne dary na rzecz podopiecznych łęczyckiego schroniska dla zwierząt.
- Po pierwszym dniu wiosny uczniowie mogą korzystać z przywilejów „Szczęśliwego numerka”.
- Uczniowie klas informatycznych wzięli udział w bezpłatnych warsztatach „Koduj z Gigantami”. Poszerzyli swoje umiejętności z zakresu programowania.
- Dzięki dotacji w ramach programu „Infrastruktura sportowa PLUS” pozyskaliśmy wsparcie na remont sali gimnastycznej w kwocie 55 tys. złotych.
- Nasza szkoła była organizatorem 8 edycji konkursu historycznego „Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę” dla uczniów z czterech powiatów naszej okolicy.
- Uczestniczyliśmy w 28 Powiatowej Majówce Zdrowia.
- Szkoła realizowała zadania z projektu „Nowa Jakość Kształcenia Zawodowego w Zespole Szkół im. Jadwigi Grodzkiej”.
Osiągnięcia mijającego roku na polach: naukowym, artystycznym i sportowym:
- Stypendystami Prezesa Rady Ministrów w tym roku zostali: Justyna Głyda, Weronika Karasińska, Anna Grabarczyk, Krzysztof Banasiak.
- Powrót do przeszłości PRL-u przeżyli uczestnicy „Gry Miejskiej” zorganizowanej przez łęczycką bibliotekę. Obie nasze drużyny zajęły drugie miejsce.
- W konkursie plastycznym „Szczepmy się” zorganizowanym przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego zwyciężyła Marta Szczęsna, drugie miejsce zajęła praca Marii Król.
- 2021 rok był Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Dwie uczennice naszej szkoły zdobyły nagrody: Oliwia Cieślińska, Natalia Lewandowska i dwoje uczniów wyróżnienia w konkursach o zasięgu ogólnopolskim na ilustrację wiersza Baczyńskiego i prezentację multimedialną.
- W Turnieju Szachowym o Puchar Starosty Łęczyckiego mistrzem okazał się Bartosz Janicki, wicemistrzem Alan Grzelak.
- Tytuły finalistów 16-tej Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o świętym Maksymilianie Kolbe zdobyli Natalia Kotas i Tomasz Piesik.
- W cyklicznym turnieju wiedzy o kulturze „Z Kulturą na Ty” zorganizowanym przez Dom Kultury w Łęczycy drużyna z kl. 3 Nac LO zajęła pierwsze miejsce, drugie drużyna z kl. 3N KAF.
- W finale konkursu „Wiedzy o Regionie” zorganizowanym przez Dom Kultury w Łęczycy i odział PTTK dwie nasze drużyny zajęły pierwsze i trzecie miejsce.
- We wrześniowych Powiatowych Biegach Przełajowych pierwsze miejsce zajęła drużyna dziewcząt. Indywidualne sukcesy odnieśli: Aleksandra Majchrzak, Bartosz Subocz, Jakub Grabski.
- W półfinale Wojewódzkiej Ligi Lekkoatletycznej dziewczęta zajęły III miejsce, chłopcy awansowali do finału województwa.
- W Mistrzostwach Powiatu w Piłce Siatkowej drużyny dziewcząt i chłopców zajęły pierwsze miejsca. Impreza byłą zorganizowana przez naszą szkołę.
- W finale województwa w unihokeju dziewcząt drużyna zajęła pierwsze miejsce. W Elblągu dziewczęta uzyskały wicemistrzostwo w 28 Międzynarodowym Festiwalu Unihokeja Dzieci i Młodzieży o Puchar Bałtyku.
- Największe indywidualne sukcesy sportowe na poziomie mistrzostw Polski związane z trenowaniem poza terenem szkoły odnieśli: w lekkiej atletyce Michał Boczkowski-Lesiak, Jakub Grabski oraz Tomasz Piesik w taekwondo.
Po efektywnym i efektownym roku pracy czas na zasłużony wypoczynek dla wszystkich: nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów. Zapraszamy we wrześniu.